X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenia grupowe dla pracowników w Uniqa

2009-05-28 10:13 czwartek
Oprócz ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej pracodawcy w ofercie Uniqa można znaleźć parę ubezpieczeń grupowych przygotowanych z myślą o pracownikach. Jest to zbiorowe ubezpieczenie na życie Rodzina i Odpowiedzialność, oraz ubezpieczenie grupowe NW.


NW dla grup

Ubezpieczeniem grupowym NW mogą być objęci pracownicy zakładu pracy, członkowie stowarzyszeń, organizacji lub innych zdefiniowanych grup. Grupa powinna liczyć przynajmniej 5 osób. Ubezpieczenie można zawrzeć w formie bezimiennej, bez konieczności sporządzania imiennej listy ubezpieczonych, bądź w formie imiennej.

Różne rodzaje ochrony

W zależności od potrzeb ubezpieczony może wybrać ochronę przez całą dobę na całym świecie, ochronę w związku z wykonywaniem zawodu lub określonej działalności, ochronę w związku z wykonywaniem zawodu lub określonej działalności oraz w drodze z domu do pracy i z pracy do domu.

Dwa warianty

Ubezpieczenie dzieli się na dwa warianty – podstawowy i rozszerzony. W wariancie podstawowym ubezpieczony otrzymuje świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu – 1% sumy ubezpieczenia za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu, oraz świadczenie na wypadek śmierci – 50% sumy ubezpieczenia.

W wariancie rozszerzonym dodatkowo:


- świadczenie na wypadek trwałego inwalidztwa lub śmierci spowodowanych przez zawał serca lub udar mózgu
- zwrot kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków – do 30% sumy ubezpieczenia
- zasiłek dzienny za okres niezdolności do pracy lub nauki – 0,1% sumy ubezpieczenia za każdy dzień niezdolności, maksymalnie 30 zł za dzień do 90 dni, licząc od pierwszego dnia niezdolności w przypadku leczenia szpitalnego oraz od piętnastego dnia niezdolności w przypadku leczenia ambulatoryjnego
- zadośćuczynienie za ból w wysokości 10% sumy ubezpieczenia, jeżeli wypadek nie spowoduje trwałego uszczerbku na zdrowiu, ale Ubezpieczony będzie przez przynajmniej 30 dni niezdolny do pracy lub nauki
- świadczenie z tytułu trwałej utraty zdolności do wykonywania pracy w wysokości 80% sumy ubezpieczenia
- świadczenie szpitalne za każdy dzień pobytu w szpitalu w wysokości 0,15% sumy ubezpieczenia, maksymalnie 30 zł za dzień przez maksymalnie 90 dni
- koszty pochówku w wysokości 50% sumy ubezpieczenia bez względu na wysokość faktycznie poniesionych kosztów

Pracownicze ubezpieczenie na życie Rodzina & Odpowiedzialność


Pracownicze ubezpieczenie na życie Rodzina & Odpowiedzialność to specjalna wersja polisy grupowej na życie, przygotowanej dla pracowników firm. Ponosząc koszty rzędu kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie ubezpieczony otrzymuje świadczenie w wysokości kilkuset, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego objętego odpowiedzialnością zakładu ubezpieczeń, UNIQA zobowiązane jest do wypłaty świadczenia, które zostanie wykorzystane np. na zakup leków, fachową opiekę medyczną, rehabilitację, uzupełnienie zasiłku chorobowego, zabezpieczenie kosztów pogrzebu, uzupełnienie zmniejszonych dochodów, spłatę ewentualnych kredytów konsumpcyjnych, zabezpieczenie środków na naukę dzieci.

Dla kogo?

Pracownicze ubezpieczenie na życie skierowane jest do pracodawców, którzy chcą dodatkowo wynagrodzić swoich pracowników poprzez zawarcie umowy ubezpieczenia na ich rzecz lub bezpośrednio do pracowników jako grupy osób zatrudnionych w zakładzie pracy oraz do członków stowarzyszeń, fundacji i innych jednostek statutowych (podlegających rejestracji w KRS).

Zakres umowy ubezpieczenia zostaje dopasowany do potrzeb i oczekiwań klientów. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje ubezpieczonego i jego najbliższych: małżonka, dzieci, rodziców i teściów.

Ubezpieczony zostaje objęty odpowiedzialnością UNIQA z tytułu ciężkich zachorowań, operacji chirurgicznych i pobytu w szpitalu bez wymogu wypełniania ankiety medycznej i wykonywania dodatkowych badań medycznych. Co jak zwykle jest wielkim plusem umów grupowych. Cena składki nie jest także uzależniona od wieku ubezpieczonego, jak to ma miejsce w polisach indywidualnych.

Zakres odpowiedzialności Uniqa


Polisa ochroną obejmuje następujące zdarzenia dotyczące ubezpieczonego: 
 
•    Zgon
•    Zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub jego następstw
•    Zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego lub jego następstw
•    Zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku w pracy lub jego następstw
•    Zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego w pracy lub jego następstw
•    Zgon w wyniku udaru mózgu lub zawału serca
•    Trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku
•    Trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku w pracy
•    Znaczny trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku
•    Trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku udaru mózgu lub zawału serca
•    Trwała i całkowita niezdolność do pracy w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub jego następstw
•    Trwała i całkowita niezdolność do pracy w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku i jego następstw
•    Pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub jego następstw
•    Pobyt w szpitalu z przyczyn innych niż nieszczęśliwy wypadek
•    Dzienny pobyt w szpitalu na oddziale intensywnej terapii OIOM z przyczyn innych niż nieszczęśliwy wypadek
•    Pobyt w szpitalu po operacji chirurgicznej (świadczenie rekonwalescencyjne)
•    Ciężkie zachorowania
•    Operacje chirurgiczne

Oraz zdarzenia dotyczące współubezpieczonych:

•    Zgon współmałżonka
•    Zgon współmałżonka w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub jego następstw
•    Trwały uszczerbek na zdrowiu współmałżonka w wyniku nieszczęśliwego wypadku
•    Pobyt współmałżonka w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub jego następstw
•    Ciężkie zachorowanie współmałżonka
•    Urodzenie się dziecka żywego
•    Urodzenie się dzieci w wyniku ciąży mnogiej
•    Urodzenie dziecka martwego
•    Zgon dziecka
•    Osierocenie dziecka
•    Ciężkie zachorowanie dziecka
•    Trwały uszczerbek na zdrowiu dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku
•    Pobyt dziecka w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub jego następstw
•    Ślub dziecka
•    Zgon rodziców lub teściów ubezpieczonego

Wysokość składki

Wszyscy ubezpieczeni płacą taką samą składkę kalkulowaną na podstawie wieku i płci przystępujących do umowy ubezpieczenia w relacji do wybranego zakresu zdarzeń i sumy ubezpieczenia. Istnieje możliwość indywidualnego kontynuowania ubezpieczenia jeżeli ubezpieczony przestał być pracownikiem zakładu pracy, ubezpieczony przebywa na urlopie wychowawczym lub urlopie bezpłatnym, małżonek zmarłego ubezpieczonego chce przystąpić do ubezpieczenia grupowego.

Sposób zawarcia umowy

W celu dopasowania formy zawarcia umowy ubezpieczenia do potrzeb pracodawcy stosowane są dwa rozwiązania pozwalające na:
•    opłacanie składki ubezpieczeniowej przez pracownika - składka potrącana jest przez pracodawcę za zgodą ubezpieczonego pracownika z jego wynagrodzenia
•    opłacanie składki ubezpieczeniowej przez ubezpieczającego pracodawcę ze środków zakładu pracy na rzecz ubezpieczonego pracownika. W tym przypadku:
•    składka stanowi koszty uzyskania przychodu pracodawcy (Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15.02.1992r. z późniejszymi zmianami Art. 16 pkt 59)
•    składka stanowi przychód dla ubezpieczonego pracownika (Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26.07.1991r. z późniejszymi zmianami Art.12 ust1)
•    świadczenie wypłacone z tytułu zgonu ubezpieczonego zwalnia ubezpieczającego pracodawcę z obowiązku wypłaty odprawy pośmiertnej do wysokości sumy ubezpieczenia (Art. 93 KP)

Uwagi końcowe


Ubezpieczenia grupowe dla pracowników to dobry wybór na gratyfikację ich pracy, a także pomoc w zarządzaniu kadrą. W ubezpieczeniu Uniqa ciekawym elementem jest świadczenie na wypadek ślubu dziecka ubezpieczonego – rzadkość wśród tego typu polis. Poza tym zakres ochrony nie różni się zasadniczo od innych polis. W grupowym NW warto zwłaszcza zwrócić uwagę na wariant rozszerzony. Podstawowa polisa jest absolutnym minimum nastawionym na jak najmniejsze koszty, a nie rodzaj i jakość ochrony.

Źródło: Uniqa

Jakub Tabisz


Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zastaw - to ograniczone prawo rzeczowe, którego ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.