X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Polisa OC przedsiębiorcy – czy warto?

2006-09-26 09:26 wtorek
W życiu każdego człowieka wydarzyć się mogą takie sytuacje, w których poprzez nasze działanie wyrządzimy szkodę innej osobie. Sytuacje takie mogą przytrafić się zarówno w życiu prywatnym jak i w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

Wiele razy naprawienie szkody jest bardzo kosztowne a zdarzyć się może również tak, że ktoś straci życie lub dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu i do końca życia będzie trzeba wypłacać mu rentę. W takim przypadku bardzo przydatne okazać się może ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywanego zawodu lub prowadzonej działalności gospodarczej.

Sprawdź ofertę polisy

 

Obowiązkowe OC pracowników

Istnieje grupa zawodów, w których posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe. Lista tych zawodów została określona w ustawach regulujących danych rodzaj działalności i obejmuje m.in. lekarzy, architektów, agentów ubezpieczeniowych, detektywów i wiele innych grup zawodowych.

Należy jednak zauważyć, że ubezpieczenie OC jest bardzo przydatnym „narzędziem” ubezpieczeniowym również wtedy, kiedy prowadzimy własną działalność gospodarczą i to zarówno wtedy, kiedy prowadzimy firmę jednoosobową jak i wtedy, kiedy zatrudniamy pracowników.

Odpowiedzialność pracodawcy

Pracodawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim przez pracowników, towary, urządzenia a także za szkody, które miały miejsce na terenie przedsiębiorstwa. Dodatkowo prowadząc działalność gospodarczą może zdarzyć się sytuacja, kiedy nie będziemy w stanie wykonać jakiegoś kontraktu, albo w wyniku wykonywania tego kontraktu ktoś poniesie szkodę.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2009-05-16 20:13 sobota ~JA | [+] odpowiedz
    Jaki ubezpieczyciel zapłaci za szkodę opisaną w punkcie 5?
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczający - strona umowy ubezpieczenia, osoba fizyczna, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.