X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Axa dla przedsiębiorczych

2009-04-23 10:27 czwartek

Specjalnie dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw pakiety ubezpieczeniowe, to także domena grupy ubezpieczeniowej AXA. Na łamach naszego portalu przyglądamy się propozycjom towarzystwa. Na początek ubezpieczenia o naturze ogólnej, przeznaczone dla każdego biznesu.

Odpowiedzialność cywilna z AXA

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej AXA stanowi wsparcie dla przedsiębiorstwa w przypadku zagrożenia jego interesów prawnych. Produkty w ofercie Axy są dostosowane zarówno dla klientów korporacyjnych jak i wolnych zawodów. Najważniejsze w tym rodzaju ubezpieczeń jest zapewnienie długotrwałej ochrony od ponoszenia odpowiedzialności za sprzedane produkty lub świadczone usługi.

Oferowane produkty:

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności z włączeniem m.in.:
- odpowiedzialności za produkt i wykonane usługi
- szkód w środowisku

Ubezpieczenie kosztów wycofania produktu:
- własnego
- osoby trzeciej
- motoryzacyjnego

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej architektów, projektantów i osób wykonujących zawody techniczne
Ubezpieczenie badań klinicznych

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej:
- kancelarii adwokackich i radcowskich
- doradców podatkowych
- biur księgowych
- syndyków, nadzorców sądowych i zarządców

Dla przedsiębiorców korporacyjnych najważniejsze będzie wykupienie ubezpieczeń chroniących przed skutkami sprzedaży lub wycofania wadliwego produktu. Coraz ważniejsza staje się także ochrona przed skutkami zniszczeń w środowisku. Wraz z zaostrzającymi się przepisami unijnymi rośnie zapotrzebowanie na tego typu produkty.

Dla wolnych zawodów Axa przygotowała produkty chroniące zarówno architektów i projektantów jak i kancelarie prawne oraz doradców podatkowych. Ubezpieczenie badań klinicznych jest przydatne dla firm farmaceutycznych. Chroni ono wykonujących badania przed roszczeniami pacjentów.

Ubezpieczenia mienia i ubezpieczenia techniczne

To ubezpieczenia skierowane do konkretnego środowiska biznesowego. Axa przystosowuje warunki umowy indywidualnie do potrzeb przedsiębiorstw.  Bardzo ważne dla AXA są ubezpieczenia niewypracowanego zysku wskutek zaistniałej szkody rzeczowej, takiej jak awaria maszyn albo pożar.  To polisy zabezpieczające firmę przed nieoczekiwanymi stratami.

Oferowane produkty:

Ubezpieczenia mienia:

• Ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych
• Ubezpieczenie mienia od ryzyk wszystkich
• Ubezpieczenie niewypracowanego zysku brutto

oraz dodatkowo jako uzupełnienie powyższych produktów:

• Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu
• Ubezpieczenie od stłuczenia i uszkodzenia szyb oraz innych przedmiotów
• Ubezpieczenie szkód powstałych w urządzeniach elektrycznych

Ubezpieczenia techniczne:

• Ubezpieczenie wszystkich ryzyk budowy
• Ubezpieczenie wszystkich ryzyk montażu
• Ubezpieczenie maszyn od awarii
• Ubezpieczenie niewypracowanego zysku brutto
• Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od uszkodzeń i awarii

oraz dodatkowo jako uzupełnienie powyższych produktów:

• Ubezpieczenie maszyn i urządzeń budowlanych od uszkodzeń
• Ubezpieczenie towarów przechowywanych w chłodniach od rozmrożenia

Przedsiębiorca z oferty Axy może wybrać ochronę przed jakąkolwiek nieprzewidzianą okolicznością. Tradycyjnie w podstawowej ofercie można znaleźć ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych. Dodatkowo można wykupić ochronę przed kradzieżą, rabunkiem, wandalizmem a także uszkodzeniami w sieci i sprzęcie elektrycznym. Podobnie jak na przykład w PZU wymaga to podwyższenia składek. AXA w swojej ofercie nie posiada niestety polis skierowanych do poszczególnych kategorii biznesowych – takich jak na przykład apteki, czy hoteli. Oferta towarzystwa nie wychodzi poza standard przyjęty w tym segmencie. Do pakietów nie ma także dodawanych specjalnych zniżek na produkty innego typu.

NNW dla przedsiębiorców

Jest to polisa adresowana do firm, instytucji oraz innych organizacji zatrudniających minimum 15 osób. Umowa ubezpieczenia może być zawarta zarówno w formie imiennej, jak i bezimiennej. Suma ubezpieczenia dostosowywana jest do potrzeb klientów.

Zakres ubezpieczenia obejmuje świadczenia z tytułu:

• śmierci Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku
• inwalidztwa Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku
• uszczerbku na zdrowiu Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku
• niezdolności Ubezpieczonego do pracy zarobkowej w następstwie nieszczęśliwego wypadku
• wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu Ubezpieczonego
• pobytu Ubezpieczonego w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku

Dodatkowo, w ramach ubezpieczenia zwracane są następujące koszty poniesione przez Ubezpieczonego w związku z nieszczęśliwych wypadkiem:

• przekwalifikowania zawodowego Ubezpieczonego
• nabycia lub naprawy protez i środków pomocniczych dla Ubezpieczonego

Oferta towarzystwa na kolana swoją różnorodnością nie powala. Nie ma tu niestety nic czego nie byłoby w ofercie innych ubezpieczycieli. Co innego jeżeli chodzi o ubezpieczenia grupowe zdrowotne i na życie. Im przyjrzymy się już niedługo na łamach naszego portalu.

Źródło: AXA

Jakub Tabisz 

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Akt przemocy - skierowanie czynności fizycznej bezpośrednio przeciwko ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.